BLOG

Már hagyomány nálam, hogy december végén megnézzük, mit tartogat a következő év a számmisztika szerint. Őszintén szólva nem is annyira a spirituális tartalma miatt, inkább gondolatindítónak szánom ezeket - vagyis nem a "jóslat" jellege érdekes, hanem esetleg olyan kérdések, ötletek merülhetnek fel általa, melyek előremozdítanak az életedben.

Hamarosan itt az új év, a 2025, és aki követ egy ideje a social media felületeimen, tudja, hogy nálunk nagy izgalommal zajlik ez az időszak, hiszen bármely percben megérkezhet a kisbabánk! :) Ma még épp várakozásban vagyunk, ezért leírom, hogy milyen újdonságokkal készülök nektek 2025-re:

Szinte végtelenszámú farizomgyakorlatot találsz a neten, de HOGYAN VÁLASSZ?? Az első és legfontosabb: először mindig az ún. "alapgyakorlatokkal" kezdünk - mint a guggolás és kitörés. Ezek ugyanis nagyon komplexen mozgatják az összes alsóvégtag izmot, a farizmokat és a comb izmait egyszerre. EZUTÁN jöjjenek az ún. izolációs gyakorlatok, amikkel...

Az alábbi videóban apró trükköket találsz a karácsonyi időszakra, hogy a tested ne terheld túl, balanszban maradj 🙏

Alsó hasprés: nézd meg a videót! Ez egy szuper gyakorlat az egyenes hasizom alsó szakaszának átmozgatására!

Egy HR-es számára, aki wellbeing programokat szervez (vagy a céges wellbeing felelős számára) több fontos tényező is létezik és ezekben a célokban igyekszünk a segítségére lenni!

Edzőként látom, hogy borzasztóan sok esetben az tartja vissza az életmódváltót a valódi váltástól, hogy a táplálkozás voalat látja nagyon nehéznek, bonyolultnak, tarthatatlannak...

Már léteznek remek wellbeing-gel foglalkozó cégek az országban, akik főleg a coaching, mentális egészség, orvosi szűrések és pénzügyi tudatosság/juttatások irányából közelítik meg a munkavállalók jóllétének kérdését. Ez rendben is van, hiszen (lásd előző poszt!) ezek is a jóllét pillérei.

A céges wellbeing nemcsak a nagyvállalatok, hanem a kisebb cégek titkos fegyvere is lehet, hogy a csapat jobb közérzettel, kevesebb betegszabadsággal és kisebb fluktuációval működjön. Hiszen ki ne akarna egy olyan helyen dolgozni, ahol a JÓL-LÉTE is fontos?!

Az egyik legnagyobb tévhit, hogy a fogyáshoz "csak annyi kell", hogy figyelj kicsit a kajára és mozogj többet. Legtöbbször a túlsúlyos ember NEM akaratgyenge, egyszerűen többször eszik valamilyen belső (lelki) indíttatásból, vagy többet, mint kéne. Mik lehetnek ezek az okok?