BLOG

2024-ben valamit, valahogy másképp csinálnál? Itt a lehetőség, hogy még most, előregondolkodva benevezz a változásra! A januári INGYENES minitréningemben olyan módszereket osztok meg (10 emailben), amelyek a testi és mentális értelemben is segítenek újjá születni! Lesz szó az énképünkről, az energiáinkról, a sportról és étkezésről is persze, a...

Egy tuti ajándéktipp: ajándékozz egészséget, testi-lelki jobban létet, öngondoskodást a szerettednek! Amennyiben szeretnéd, ha a társad, vagy barátnőd, vagy édesanyád, esetleg gyermeked jobban érezné magát a bőrében és a világban, adj neki ÖNGONDOSKODÁST!

A pártalálás vagy a megfelelő társ kiválasztása nagyon nagyban függ a megfelelő önismerettől. Erről szól ez a videóm, amiben kifejtek néhány olyan szempontot, ami a párkeresőknek érdekes lehet (és persze azoknak is, akik jobbítani akarják a párkapcsolatukat!)

Jó hírem van! 2024-től újra elérhető a coaching szolgáltatás! A 6. kerületben személyesen vagy online tudsz jönni coaching folyamatba, ami tökéletes választás, ha előrelépnél valamely életterületeden, dolgoznál valamilyen kiemelt "projekteden" vagy lezárnál egy régóta húzódó problémát.

Elkezdett népszerűvé válni az öngondoskodás kifejezés, ami NEM a nyugdíj megtakarítást jelenti (ahogy sok magyar gondolja, első hallás alapján), hanem azokat az erőfeszítéseket, amiket MAGUNKÉRT, a saját jobb életminőségünkért teszünk. Míg a 20. századik egyértelmű volt, hogy a nők, főleg az anyák másokról gondoskodjanak, mások kényelmét helyezzék...

Tudtad? Nem minden éhség valódi éhség! Néha valóban kalóriára és tápanyagra van szükség, de néha csak érzelmi alapon nassolnánk (vagy falnánk), máskor pedig az ún. minőségi éhezés kínoz: amikor nem kalóriára, hanem ásványi anyagokra, rostokra és vitaminokra vágyik a testünk.

Nagyon izgalmas kérdés, hogy vajon a testi fájdalom vagy betegség hátterében milyen lelki okok húzódnak. A sok éves fitnesz és coaching gyakorlatban bizony számtalanszor bebizonyosodott, hogy van összefüggés a testi panasz és lelki hiányok / konfliktusok / túlvállalások / félelmek / elakadások közt. Hogyan lehetséges ez?

Néhány egyszerű fogással (ráfogás + nyújtás) segíthetsz oldani a feszültséget a kritikus izmokban (jellemzően a nyakizmok és csuklya van beállva), javítani az oxigén ellátást és így akár a migrénnel, fásultsággal is megküzdhetsz.

Ne feledjük, hogy igenis vannak biológiai / fizikai ok-okozati összefüggések, hiszen a szokásaink, táplálkozásunk, folyadékfogyasztásunk, alvási és mozgási szokásaink NEM elhagnyagolható tényezők, ha az egészségről van szó!