BLOG

Külső-belső erőforrásaink: minden projektünk elején érdemes (de néha csakúgy is) átnézni a külső és belső erőforrásaink listáját. A coachingban több játék és gyűjtőgyakorlat irányul erre, hiszen sokszor nem is gondolunk egy-egy olyan tulajdonságra, területre, ami nagyon is hasznunkra van a sikerhez vezető úton!

Az összetett gyakorlatokkal 2 vagy több izomcsoportot dolgoztatunk egyszerre, általában egy felső és egy alsótest gyakorlat párosításával pl.guggolás vállbólnyomással vagy a videón látható gyakorlatok. A lehetőségek tárháza végtelen!

Egy monoton (vagy épp stresszes) munkanapon életmentő lehet egy jó kávé. Egyrészt finom, másrészt élénkít, harmadrészt pedig minden makro tápanyag (zsír, fehérje, szénhidrát) megtalálható egy jó tejes kávéban. (A kávéban önmagában nem, az nonkalorigén.)

1. Hullámzó szénhidrát bevitel: az alacsonyabb és magasabb szénhidrát bevitelt váltogatják, hogy a szervezet ne szokja meg ugyanazt a mennyiséget.

Edzőként, anyaként, coachként is nagyon fontosnak ítélem a napi rutint. Sokaknak ijesztő ez a kifejezés, de nem kell egy merev, élvezhetetlen életre gondolni. Csupán rendszerekre, amik működővé teszik a napokat és segítenek a célok elérésében, ill. stressz csökkentésben.

Új célokkal kezdeni az új évet nagyon motiváló és minden életterületre hatással van! Sokan nem tudják, hogyan kezdjenek bele és ez azzal jár, hogy túl általános dolgokat fogalmaznak meg (pl. kicsot odafigyelek az étkezésemre...) vagy elengedik a fejlődést... ez nem jó dolog!

Már hagyomány nálam, hogy december végén megnézzük, mit tartogat a következő év a számmisztika szerint. Őszintén szólva nem is annyira a spirituális tartalma miatt, inkább gondolatindítónak szánom ezeket - vagyis nem a "jóslat" jellege érdekes, hanem esetleg olyan kérdések, ötletek merülhetnek fel általa, melyek előremozdítanak az életedben.