BLOG

Azt szeretném, ha a nők végre megértenék, hogy a sport nemcsak arról szól, hogy jobban tetszünk valakinek. Hanem magunkról, a jól-létünkről, hogy könnyedebb a mozgásunk, nevetősebbek vagyunk, hogy nem lihegünk séta közben, hogy nem fáj ez meg az...

Hogy hogyan eddzünk a COVID után, leginkább attól függ, hogy mennyire súlyosan érintett minket a betegség. A visszatérésnél pedig a kulcsszó a kíméletesség, fokozatosság lesz. Az alábbi észrevételeket nem saját tapasztalatból, hanem a vendégeim és edző kollégáim tapasztalataiból szedtem össze. Alapvetően olyanoknak szól, akik "megúszták" a koronás...

Az elmúlt héten 2 filmet is láttam, amikben pontosan arról volt szó, hogy az evés TÖBB, mint tápanyag felvétel. Ez nagyon is fitnesz téma, mert ennek a ténynek nagyon is köze van a diétádhoz, és az alakodhoz!

Jól sejtd: egy rapid edzés RÖVID. Lehet akár 25-20 perces is, de 35 percnél nem hosszabb. Viszont cserében NAGYON INTENZÍV, dinamikus, hiszen a cél, hogy fejlődést érjünk el a szervezetben!

Ezen a gyönyörű tavaszi hétvégén ideje megfogalmaznod magadnak, hogy milyen motivációid vannak egy fitteb élet kialakításában!

Szex és sport

2021.03.23

A szex és sport kapcsolata rendkívül régóta kutatott téma, igaz, elsősorban az élsportolókat figyelték, ahol "tétje volt" tudni, hogyan hat egymásra a 2 aktivitás. (Pl. aktívabb-e a szexuális élete az élsportolóknak, vagy kedvezően hat-e a rendszeres szex a sport teljesítményre - a válaszok egyébként mindkét esetben kedvezőek.)

Tudjuk, hogy a táplálkozásunk csakis rajtunk, a saját döntéseinken múlik. Vagy mégsem? Hiszen elmondhatjuk, hogy a többségünk jól ismeri a "helyes táplálkozás alapjait" - például, hogy együnk minél több zöldséget, gyümölcsöt, kevesebb cukrosat stb. - mégis sokan küzdünk súlyfelesleggel, betegségekkel... Néha biológiai, néha érzelmi oka van a...

Már rengetegszer írtam róla, de újra és újra fontosnak tartom hangsúlyozni: nem a kiló a lényeg! Hanem hogy olyan testsúllyal éljünk, ami egészséges - és ez nem egy konkrét szám, hanem egy sáv, ahol egészséges a testösszetételed, edzettséged, energiaszinted. Hadd magyarázzam el.

Ez nem diéta, ez életmód! Tartjuk így sokan a ketogénről, ami egy egyre szélesebb körben ismert és elismert táplálkozási forma, melynek orvosi (gyógyterápiás) alkalmazása az 1920-as évekig vezethető vissza, habár emellett több tízezer éves antropológiai kutatások által igazolt múlttal rendelkezik.

Ahogy a fizikai testünk igényli az evést, ivást, alvást, légvételt, éppúgy vannak mentális, belső szükségleteink is: például, hogy kapcsolódjunk másokkal, ingerek érjenek bennünket, rendszerben és rutinokkal éljünk, legyen szexuális életünk, életcéljaink... A jelenlegi pandémiás időszakban ezek közül sok sérül, ezt pedig éppoly nehéz megélni,...