BLOG

Szuper fitt nasi, ám mégis sok kérdőjelet felvet: mi van a gyümölcs turmixokkal? Oklé, hogy vitaminbomba, tartósítószermentes, de mégiscsak hatalmas kalóriaadag - fogyaszthatjuk büntetlenül?

A legnagyobb hiba a fitt életmódra váltásban, ha ősszel behúzod a kéziféket ősszel, mondván, hogy még sok idő van a "bikini-szezonig". Ugyanis PONT MOST kell elkezdened változni a top-formához.

Ha már korábban mozogtál, elkeserítő lehet megtapasztalni a szülés után, hogy az összes eredmény ködként illant el, és mindent elölről kezdhetsz. Az én feladatom elmondani az örömhírt, hogy ez nem így van! Aki korábban rendszeresen edzett, már egy magasabb szintről indul, annak ellenére, hogy az állapota a terhesség alatt és a szülést követően...

Ez a bejegyzés a folyadék bevitelről fog szólni. A víz is a nonkalorigén tápanyagok közé tartozik, amikről a 2. részben írtam. A folyadék pótlás témája különösképpen érinti a várandós és szoptatós kismamákat, valamint a rendszeresen sportolókat - vagyis reméljük Téged is! :)

Az 1. részben a kalorigén tápanyagokról (szénhidrát, zsír, fehérje) volt egy alap ismertető, most pedig íme, egy rövid áttekintés a non kalorigén tápanyagokról! Ezek a víz, a vitaminok, ásványi anyagok, és rostok! Most külön részt szentelnék a vitaminoknak.

A valódi fittséghez egy hármas fogattal juthatunk el: a helyes TÁPLÁLKOZÁS, a MOZGÁS, és a megfelelő PIHENÉS által. Ezek egymás nélkül csak ideiglenes és kétes eredményt hozhatnak. Ha a "helyes táplálkozás" hallatán csak annyi motoszkál a fejedben, hogy ne-együnk-este-hat-után, akkor a következő bejegyzés érdekes lehet a számodra!

Ez az edzésterv azért a szívem csücske, mert az első olyan blogposzt volt, amiben magamról osztottam meg képeket :) A szülés utáni nagy fogyásomban valóban csak ezt a néhány gyakorlatot vetettem be, otthon, naponta-kétnaponta...

Az egyik legnagyobb ellenségünk a diéta alatt az édesség iránti vágy, pedig a rossz hír az, hogy az édességek kiiktatása nélkül nem tudunk fogyni! A jó hír viszont az, hogy ha egészséges összetevőkkel oldjuk meg a problémát (természetesen nem kontrolálatlan mennyiségben), akkor mégis tartható lesz a diéta!

A jó napirend - tapasztalataim szerint - tartalmazza az alábbi 5 dolgot. Természetesen mindenkinek egyéni a napi időbeosztása, de ezek a pontok mindenképp segítenek, hogy jól tudjunk működni az életünkben.

Tudtad, hogy a folyamatos éhség, vagy fel-felmerülő sóvárgás több okból is fakadhat? Fontos, hogy a valós okokat megtaláljuk, különben akkor is eszünk, amikor a szervezetünk mást akar üzenni, amikor egyáltalán nincs szüksége kalóriára. A túlsúly ellen hiába küzdünk "vasakarattal", ha valójában olyan alamuszi ellenségekkel kell megküzdeni, mint a...